A Loki Kazincbarcikán győzött és menetel, Pécsen ikszelt a Vasas

F. B., P. Gy.F. B., P. Gy.
Vágólapra másolva!
2020.11.04. 20:22
null
Először nyert a DEAC Sándor Tamás irányításával, az egyetemisták a Szentlőrincet győzték le (Fotó: Kovács Péter/Haajdú-Bihari Napló)
Megerősítette vezető helyét a Debreceni VSC a labdarúgó NB II-ben, miután a 15. fordulóban három góllal nyert Kazincbarcikán. Nem született gól a Vasas pécsi vendégjátékán, ugyancsak döntetlenre végzett a Szpari otthon a Szolnokkal, pedig a vendégek több mint 20 percet emberhátrányban játszottak. A Budaörs magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a tartalékos Békéscsaba otthonában. A Kaposvár hazai pályán az Ajkát, a lendületbe jött Csákvár a Haladást verte meg. A kora délutáni mérkőzéseken a Gyirmót Dorogon győzött, a DEAC otthon múlta felül a Szentlőrincet, míg az ETO a Siófokot gyűrte le. A Soroksár–Szeged-Csanád GA találkozó elmaradt.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

KAZINCBARCIKAI SC–DEBRECENI VSC 0–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 376
néző. Vezette: Barna Gábor (Kis Zoltán, Kiss Balázs)
KAZINCBARCIKA: Szemerédi – Borbély (Zilahy, 42.), Fótyik, Farkas A. – Oltean (Orosz D., 8.), Németh T., Tóth B., Majzik, Oldal – Korbély, Kovác. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
DVSC: Gróf – Sárosi (Poór, 76.), Szatmári Cs., Pávkovics, Fűzfői – Sármány (Kenderesi, 71.), Baráth P., Bódi, Szécsi M. – Bévárdi (Szabó Á., 90.), Bárány (Balla, 90.). Megbízott edző: Bogdanovics Igor
Gólszerző: Bódi (0–1) a 7., Bárány (0–2) a 73., Kenderesi (0–3) a 90+2. percben
Kiállítva: Szemerédi a 42. percben
MESTERMÉRLEG
Vitelki Zoltán:
– Sajnos a vendégek már a mérkőzés elején vezetést szereztek, majd emberhátrányba kerültünk. Megemelem a kalapom játékosaim előtt, mert a szünet után így is irányították a játékot, de a második vendéggól eldöntötte a mérkőzést.
Bogdanovics Igor: – A Kazincbarcika mindig agresszívan futballozik, ennek szellemében készültünk a mérkőzésre. A játékosok betartották, amit megbeszéltünk, fegyelmezetten futballoztak, és szereztek három gólt. Megérdemelten nyertünk!

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–FC AJKA 3–1 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kaposvár, 350 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Tőkés Róbert, Bognár László)
KAPOSVÁR: Pogacsics – Ur, Nagy T., Varjas Z. (Szabó A., 70.) – Nagy J., Szabó B., Gál M., Erdei (Szakály A., 86.), Vachtler – Balázs Zs. (Andrics, 78.), Szarka. Vezetőedző: Várhidi Péter
AJKA: Horváth T. – Görgényi, Heffler T., Tar, Présinger (Lakatos I., 84.) – Kenderes, Tóth G. (Stoiacovici, 84.) – Csizmadia Z., Zamostny (Szűcs K., 58.), Rétyi (Irimiás, 58.) – Nagy M. K. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Erdei (1–0) a 37., Irimiás (1–1) a 66., Szarka (11-esből, 2–1) a 75., Andrics (3–1) a 90. percben
Várhidi Péter:
– A csapatot még mindig sújtja a tavalyi átok, amikor kevés sikert értek el az élvonalban, s emiatt elbizonytalanodnak. Bár jól kezdtünk, utána irányított az Ajka, mégis gólt szereztünk. Ettől aztán helyre állt az önbizalom, de a második félidőben ismét kapkodott a csapat. A cserék sokat segítettek a játékon.
Kis Károly: – A hazaiak sokkal jobban használták ki helyzeteiket, mert nekünk nagyon nagy lehetőségeink is voltak a gólszerzéshez. Sőt, egy-egy után úgy éreztem, megnyerhetjük a mérkőzést. Hogy mikor játszhatunk végre egyenlő feltételek mellett, nem tudom.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Nyíregyháza, 800
néző. Vezette: Kovács Imre (Baghy Csaba, Berényi Ákos)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Végső, Fodor F., Papp M. – Farkas A. – Svedjuk, Ötvös B., Kalocsai (Vasziljevics, 90+2.), Györgyi (Gyurján B., 56.) – Kovácsréti (Kovács N., 79.), Hornyák. Vezetőedző: Gálhidi György
SZOLNOK: Molnár F. T. – Csirmaz, Horgosi, Kovács O., Tamás L., Bárdos – Tisza K., Rokszin, Berdó (Szekszárdi, 73.) – Novák, Kurdics (Kotula M., 64.). Megbízott edző: Romanek János
Gólszerző: Kovács O. (0–1) a 18., Hornyák (1–1) a 46. percben
Kiállítva: Kovács O. a 65. percben
Gálhidi György:
– Hetek óta erőn felül teljesít a csapat, mindezt tizenkét-tizenhárom mezőnyjátékossal. Vékony a keretünk, s a védelemben nehezen tudjuk megoldani Jánvári Gábor és Papucsek Barna helyettesítését. Az első félidőben kiütközött minden gyengeségünk, és játékosaim mintha megadták volna magukat a fáradtságnak, amiből a szünetben sikerült őket kimozdítani. Sajnálom, hogy létszámfölényben nem dolgoztunk ki több helyzetet. Igazságos a döntetlen, de nem bánkódtam volna, ha igazságtalan győzelmet aratunk.
Csábi József: – A döntetlent a meccs előtt elfogadtam volna, de így van egy kis hiányérzetem, elsősorban azért, mert az első félidőben jobban játszottunk. A nagyobb célok eléréséhez az kellene, hogy ne kapjunk gólt a szünet utáni első fél percben, de utána rendeztük a sorokat, és emberhátrányban nagyot harcolva értékes pontot szereztünk.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–BUDAÖRSI SC 0–2 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 200
néző. Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Czvalinga Á., Fazekas L., Lászik, Szabó Zs. – Pantovics, Pilán (Zelik, a szünetben), Styecz (Sipaki, 87.), Kasik (Csicsely J., 71.) – Horváth P., Gránicz. Vezetőedző: Preisinger Sándor
BUDAÖRS: Kovács P. – Marques-Airosa, Kékesi, Fényes, Zeke – Molnár Cs., Sajbán Miklós (Zsidai, 75.), Petneházi – Halmai Á. (Halácsi, 83.), Pethő (Molnár T., 68.), Csiki (Petró, 75.). Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző: Horváth P. (öngól, 0–1) a 39., Csiki (0–2) az 57. percben
Preisinger Sándor:
– Elég nehéz időszakot élünk meg. Próbálja mindenki becsülettel tenni a feladatát, beleállunk ezekbe a harcokba, de látszik, a képességekben vannak különbségek a csapatok között. Egy-két fiatal játékosnak elmondtam, hogy érdemes lenne több energiát beletenniük a sportágba, mert komoly jövőt látok bennük.
Márkus Tibor: – Komolyan vettük a mérkőzést, annak ellenére, hogy tudtuk, a Békéscsaba problémákkal küzd, és több fiatal játékost is szerepeltet. Felhívtam a játékosok figyelmét, hogy az ellenfél játékosai motiváltak lesznek, és ameddig csak bírják szusszal, hajtanak. Az eredménnyel elégedett vagyok, bár a második gól után kicsit visszavett a csapat, de ez még belefért.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 3–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, 200
néző. Vezette: Takács János (Horváth Zoltán, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Markek – Posztobányi, Albert I., Nándori (Vukaszovics, 60.) – Major G., Mészáros D., Madarász, László N. (Baracskai, 75.) – Kocsis B., Daru (Ganbajar, 34.), Vörös (Papp M., 75.). Vezetőedző: Visinka Ede
HALADÁS: Verpecz – Mocsi, Bosnjak (Medgyes Z., 40.), Debreceni (Doktorics, 83.) – Csilus T. (Kállai, 83.), Holdampf (Rácz F., 58.) – Horváth O. (Németh Márió, a szünetben), Schuszter, Németh Milán – Kiss B., Tóth B. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Posztobányi (1–0) a 14., Madarász (2–0) az 52., Major G. (3–0) a 68., Németh Márió (3–1) a 90+2. percben
Visinka Ede:
– Minden elismerésem a játékosoké, a borzasztó szezonkezdet után sorozatban negyedik tétmérkőzésüket nyerték meg. Mindenki tudja, hogy a betegségek miatt honnan indultunk, és hol tartunk most...
Mátyus János: – Ez egy ilyen mérkőzés volt. Nincs más választásunk, mint fejet hajtani a Csákvár előtt, és gratulálni a győzelméhez.

PÉCSI MFC–VASAS FC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 1120 néző. Vezette: Oláh Gábor (Becséri Gergely, Kovács II Gábor)
PÉCS: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Németh M. – Futó Zs., Tölgyesi (Geiger, 57.) – Kónya D., Bartha L. (Adamcsek, 64.), Óvári (Hegedűs M., 57.) – Keresztes B. Vezetőedző: Vas László
VASAS: Jova – Terbe, Viczián, Szilágyi Z., Silye – Hidi M. S., Kovács M. – Pekár (Szatmári L., 63.), Pátkai, Radó (Balajti, 81.), Feczesin. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Vas László
: – Vereség vagy döntetlen után ritkán dicsérem a csapatot, de most nagyon elégedett vagyok. Amit tudtunk, a nehézségeink ellenére megtettük, hogy eltüntessük a különbséget a két csapat között. Komoly sorozatterhelésben vagyunk, ráadásul hat koronavírusosunk is van a csapatban, de az elvégzett munka látszódik a kereten, illetve, hogy működik a kidolgozott rendszerünk.
Schindler Szabolcs: – Az idén másodszor játszom Pécsett edzőként nulla-nullás mérkőzést. Szervezett csapat ellen léptünk ismét pályára, és a második félidőben volt ugyan meccslabdánk, de a döntetlent igazságosnak érzem. Gólt nem sikerült szereznünk, de az agresszívan futballozó Pécs ellen ez nem is könnyű. Sok csapat nem nyer ebben a stadionban.

DOROGI FC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–1 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT
Dorog, 200
néző. Vezette: Antal Péter (Vörös Dániel, Flinta Zoltán)
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Nagyházi, Lénárt – Beke, Mészáros Á. (Kovács M. K., 63.), Csillag D. (Szerencsi 76.) – Vígh Á. (Girsik, 76.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
GYIRMÓT: Rusák – Juhász Zs., Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Lázár P. – Nagy P., Szatmári I. (Major M., 90.), Heffler N. (Vass. Á., 80.) – Varga B. (Mayer, 87.), Simon A. (Herjeczki, a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Hudák (0–1) a 68. percben
Németh Szabolcs:
– Küzdelmes mérkőzésen főként a mezőnyben zajlott a játék, a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. Egy figyelmetlenségünket kihasználta a Gyirmót, míg mi a kapuval szemben állva sem tudtunk betalálni.
Csertői Aurél: – A szünet után sokat javult a játékunk, több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Mély talajon agresszív, jól játszó csapat ellen értékes győzelmet arattunk.

DEBRECENI EAC–SZENTLŐRINC SE 1–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, Egyetemi Sporttelep, 100 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Varga II Gábor, Szilágyi Norbert)
DEAC: Szabados – Nagy Z., Papp F., Szabó K. (Soltész J., 64.), Orosz M. – Nagy K. (Bíró P.), Nikitscher T., Spitzmüller, Sándor T. – Székely D. (Urbin, 74.) – Kertész T. (Burai , 64.). Vezetőedző: Sándor Tamás
SZENTLŐRINC: Slakta – Havas, Dulló, Keresztes – Molnár R. (Sili, a szünetben), Fröhlich (Cenaj, 75.), Hleba (Kapronczai, 61.), Lehoczky, Nagy B. – Harsányi I. (Forgács D., 75.), Torvund. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Spitzmüller (1–0) a 31. percben
Kiállítva: Keresztes a 73. percben
Sándor Tamás: – Nagyon fontos volt ez a siker, de tudjuk, hogy egy győzelem nem elég! Ezzel együtt sokat jelenthet a játékosoknak a folytatásra! Ezúttal nagyon jó felfogásban futballoztunk, mindenki betartotta, amit a mérkőzés előtt megbeszéltünk, s végre nem kaptunk gólt.
Marián Sluka: – Felkészültünk a meccsre, tudtuk, hogy a DEAC célfutballt fog játszani, mégsem tudtunk ezzel mit kezdeni. Az első félidőben a szezon eddigi legrosszabb teljesítményét nyújtottuk, passzívak voltunk, így nem is lehet eredményt elérni. Eddig tartott a türelem, mostantól azok fognak játszani, akik fegyelmezettek a pályán.

ETO FC GYŐR–BFC SIÓFOK 2–1 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr
, ETO-park, 391 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Sinkovicz Dániel, Kulman Tamás)
ETO: Gundel-Takács – Kovács K., Lipták (Dvorschák, 26.), Temesvári, Kerkez (Sipőcz, 85.) – Kiss M. (Múcska, 71.), Bagi – Szimcso, Berki (Szuhodovszki, 71.), Májer – Priskin. Vezetőedző: Csató Sándor
SIÓFOK: Hutvágner – Horváth M., Izing (Tömösvári, 34.), Jagodics B., Kiss B. – Kecskés T. (Medgyesi, 85.), Tajthy – Horváth P., Balogh B. B. (Hajnal –, 68.), Gaál B. – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Priskin (1–0) a 9., Izing (öngól, 2–0) a 19., Horváth P. (2–1) a 89. percben
Csató Sándor:
– Elképesztő, amin az elmúlt időszakban átmentünk, és amiből talpra álltunk. A játékunk nem volt az igazi, sokszor eladtuk a labdát, nem becsültük meg eléggé. A győzelem ellenére maradt bennem hiányérzet, mert sok helyzetet kihagytunk és nem játszottunk elég felszabadultan. Szerencsére a hiba, amit vétettünk, a mérkőzés végén történt.
Waltner Róbert: – Bizonyos periódusokban voltak jó megoldásaink, de nem játszottunk jól. Tudom milyen a hatása az edzőváltásnak, de ez a mérkőzés olyan volt, mintha az ETO-nál cseréltek volna edzőt, mert sokkal motiváltabban játszott. A végén sikerült szépítenünk, mert Horváth Péter az utolsó pillanatig nem adja fel. Elégedetlen vagyok, mert többet vártam, de hozzáteszem, amit látni szeretnék, nem lehet egy edzés után megvalósítani.

A 13.30 órára kiírt Soroksár SC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia mérkőzés elmaradt.