Vágólapra másolva!
2020.11.04. 13:20
null
Simon András (sárgában) nem tudott a dorogi védők fölé kerekedni (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Gyirmót Hudák  Dávid fejes góljával idegenben 1–0-ra legyőzte a Dorogot. A hazai csapat a kapott gól után ugyan többet támadott, de csak egy kapufáig jutott, így sorrendben negyedik mérkőzésén szenvedett vereséget.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

DOROGI FC–GYIRMÓT FC GYŐR 01 (00)

Dorog, 200 néző.Vezette: Antal Péter (Vörös Dániel, Flinta Zoltán)
DOROG: Mursits – Nyíri, Dlusztus, Rjasko, Papp M. – Nagyházi, Lénárth – Beke (Beliczky, 69.), Mészáros Á. (Kovács Máté, 64.), Csillag (Szerencsi, 77.) – Vígh Á. (Girsik, 77.).Vezetőedző: Németh Szabolcs
GYIRMÓT FC GYŐR:Rusák – Juhász Zs., Hudák D., Széles, Hajdú Á. – Lázár P.– Nagy P., Szatmári I. (Major, 92.), Heffler N. (Vass Á., 82.) – Varga B. (Mayer Á., 88.), Simon A. (Herjeczki, a szünetben). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:Hudák (68.)
MESTERMÉRLEG
Németh Szabolcs:
– Küzdelmes mérkőzésen főként a mezőnyben zajlott a játék, a kapuk kevésbé forogtak veszélyben. Egy figyelmetlenségünket kihasználta a Gyirmót, míg mi a kapuval szemben állva sem tudtunk betalálni.
Csertői Aurél: – A szünet után sokat javult a játékunk, több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. Mély talajon agresszív, jól játszó csapat ellen értékes győzelmet arattunk.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Az NB II 15. fordulójában a Dorog hazai pályán igyekezett megszakítani nyeretlenségi sorozatát a masszív védelemmel rendelkező Gyirmót ellen.

Az első félidőt a hazaiak kezdték támadóbb felfogásban, azonban a vendégek védelmét nem sikerült feltörniük. A játékrész során mindkét csapat főleg a szélső támadások utáni beadásokra próbált építeni, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott, és a kapusok is magabiztosan hárították a feléjük tartó labdákat.

A második játékrészt a gyirmótiak kezdték aktívabban, köszönhetően a félidőben csereként beállt Herjeczki frissességének. A találkozó első és egyetlen góljára a 68. percig kellett várni, ekkor Nagy Patrik szöglete után Hudák vette be Mursits kapuját, megszerezve ezzel a vezetést a Gyirmótnak. A kapott gól után megélénkült a hazaiak támadójátéka, a csereként beállt Kovács Máté távoli szabadrúgása után csak a keresztléc mentette meg a góltól a vendégeket. A hajrára a Gyirmót rendezte sorait és nem engedte jobban kibontakozni a hazai támadókat, így az eredmény a lefújásig nem változott.

PERCRŐL PERCRE:

95. perc: Véget ért a találkozó, a Gyirmót Hudák találatának köszönhetően elvitte a 3 pontot Dorogról.Dorogi FC–Gyirmót FC Győr 0–1

93. perc: Egy gyirmóti kontra végén Mayer szöktette Herjeczkit, a vendég támadó már az ötös sarkánál járt szemben a kapussal, azonban Rjasko az utolsó pillanatban menteni tudott.

92. perc: Ismét gyirmóti csere, Szatmári helyén Major folytatja.

90. perc: A mérkőzés végén 4 perc a hosszabbítás.

88. perc: Ismét cserélt a Gyirmót, Mayer Ádám érkezett Varga Barnabás helyére.

87. perc: Herjeczki cselezgetett a jobb szélen, majd Szatmárit ugratta ki, aki 9 méterről, éles helyzetből a kapu mellé lőtt.

82. perc: Cserélt a Gyirmót, Vass Ádám érkezett Heffler helyére.

81. perc: Jobb oldali hazai támadás végén Nyíri passza után Girsik lőtt 10 méterről a kapu mellé.

80. perc: 25 méterről végezhetett el szabadrúgást a Gyirmót, Heffler lövését Mursits könnyedén fogta.

77. perc: Kettős csere a hazai csapatban, lejött a pályáról Vígh Ádám és Csillag, a helyükre Girsik és Szerencsi állt be.

76. perc: Kovács Máté 35 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant.

76. perc: A gyirmóti Varga Barnabás is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

72. perc:Vígh rúgta meg Nagy Patrikot, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

69. perc: Újabb hazai csere, Beliczky érkezett Beke helyére.

Fejpárbajból nem volt hiány a mérkőzésen, a győztes gólt is fejesből szerezték a sárga mezes vendégek (Fotó: Dömötör Csaba)

68. perc: Megszerezte a vezetést a Gyirmót! Nagy Patrik szöglete után a középen érkező Hudák fejelt 6 méterről a kapuba.0–1

67. perc:Lénárth buktatta Juhászt, a játékvezető sárga lapot mutatott fel a hazai játékosnak.

64. perc: Cserélt a Dorog, Kovács Máté érkezett Mészáros Áron helyére.

59. perc: Heffler ugratta ki remekül Szatmárit, a vendégek támadója betört a 16-oson belülre, azonban a védelem és Mursits kapus együttes erővel szögletre mentett.

54. perc: Újabb veszélyes gyirmóti szöglet, melyet követően Szatmári lőtt 14 méterről a kapu mellé.

52. perc: Herjeczki került ígéretes helyzetbe a 16-oson belül, azonban a hazaiak szögletre mentettek. A szögletet Heffler ívelte a kapu elé, a hosszún érkező Hajdú Ádám 7 méterről senkitől sem zavartatva lőhetett kapura, Mursits nagy bravúrral hárított.

51. perc:Nagyházi kapott sárga lapos figyelmeztetést.

46. perc: A szünetben cserélt a Gyirmót, Herjeczki állt be Simon András helyére.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

A sárga mezes gyirmóti védők nem engedték kibontakozni a hazaiak támadóit (Fotó: Dömötör Csaba)

45+1. perc: Véget ért az első játékrész. Dorog–Gyirmót 0–0.

45. perc:
Az első félidő végén 1 percet hosszabbít a játékvezető.

42. perc: Főszerepben a hazai védelem. Előbb Dlusztus majd Rjasko mentett nagyot Varga Barnabás elől.

39. perc: Mindkét védelem stabil lábakon áll, a csapatok alig-alig jutnak el egymás kapuja elé.

33. perc: Nagy lehetőséget hibázott el a Gyirmót! Szatmári ívelt bal szélről a kapu elé, azonban az üresen maradt Varga Barnabás 8 méterről a kapu mellé csúsztatott.

30. perc: Egy gyirmóti támadást Heffler zárt le egy 23 méteres lövéssel, azonban Mursits magabiztosan fogta a labdát.

28. perc: Széles szabálytalankodott Vígh ellen, a játékvezető sárga lappal jutalmazta a mozdulatot.

26. perc: Sárga lapot kapott a hazaiak reklamáló védője, Nyíri Vince.

20. perc: Vendégtámadás végén a 16-oson belülre ívelt labdát Simon András csúsztatta kapura, azonban Mursitsnak nem okozott gondot a védés.

19. perc: Jobb oldali dorogi akció végén Mészáros ívelt a kapu elé, azonban Rusák elütötte a labdát a berobbanó hazai támadók elől.

16. perc: Jobbára mezőnyben zajlik a játék, egyik kapu előtt sem alakult még ki veszélyes helyzet.

11. perc: Egy hazai szabadrúgást követően a 16-oson belül többször is irányt váltott a labda, végül Beke próbált 6 méterről kapura csúsztatni, azonban Rusák magabiztosan védte a fejest.

9. perc: Meglehetett volna az első gyirmóti lehetőség, azonban Simon passza megcsúszott a vizes füvön, a labda így Mursits kezébe került.

A mérkőzés elején a piros mezes hazaiak vezettek több támadást, azonban nagy helyzetig nem jutottak (Fotó: Dömötör Csaba)

6. perc: Eddig a dorogiak próbálkoztak többet támadásépítéssel, de a stabil gyirmóti védelmet nem tudták feltörni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Dorog piros-fekete, a Gyirmót tiszta sárga szerelésben lépett pályára.

A 14. fordulóban a Dorog Szolnokon 3–2-es vereséget szenvedett, míg a Gyirmót hazai pályán győzte le 1–0-ra a Soroksár csapatát. A hétvégi kezdőcsapatokhoz képest a Dorognál mindössze egy, a Gyirmótnál két változás történt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire jut a négyes vereségszériában lévő Dorog a mezőny egyik legjobban védekező csapatával, az eddig mindössze 10 gólt kapott, a tabellán harmadik Gyirmóttal.